KONST / Litografier / Färglitografi 13149113
nr 1314 9113
Akos Sollar
(f. 1942), Sverige
Färglitografi, "Per Eklund". Signerad, numrerad 166/300. Motivet: 55x69cm
Akos Sollar, ungersk-svensk skulptör och målare, född 1942 i Veszprém, Ungern.
måndag 23 mars 2020
kl 19:21:24
Akos Sollar
Läs mer om Akos Sollar